"Ubohý, zelený anonym" od paní Jaroslavy Bartoňkové


Teď už je dobojováno, už známe výsledky voleb. Já je dnes (30.9.) ještě neznám, ale věřím, že voliči nejsou hloupí a dopadlo to dobře, ke spokojenosti většiny občanů.


Původně jsem nechtěla na tu snůšku blábolů, lží a nesmyslů vůbec reagovat a uložit ten ubohý zelený nepodepsaný kus papíru tam kam patří, tedy do koše. Jenže pak jsem si uvědomila, že tohle si teda naši zastupitelé nezasloužili. Myslím, že se odvedlo kus poctivé práce, není mi známo, že by odmítli nějaký projekt v rozporu s názory a potřebami občanů. A proč bychom nemohli mít na Školní ulici pěkný chodník se zajímavým zábradlím, které zhotovila místní firma Respo. (A nebyly to halíře). Vždyť ty svařené kolejnice byly jen na ostudu. Děti a psi je podlézali a alespoň se nám v potoce už nikdo neutopí. Sice jsme se dostali na řadu až mezi posledními, ale stojí to za to, pěkné, moderní a účelné. Moc děkujeme.


Proč nesmyslný asfalt u kostela, vždyť po tom asfaltu jezdí auta, lidé chodí po chodníku. Zahrada u školky se také velmi povedla, co jiného by tam mělo pro děti být? Střelnice nebo snad závodní dráha či rozhledna? Hřiště ještě není hotové, tak nemá smysl dopředu hodnotit, ale jistě bude přínosem jak pro děti a mládež, tak i pro starší spoluobčany.


A jestli ten zelený anonym ví o někom v Troubsku, kdo by na svém pozemku nechal postavit víceúčelovou sportovní halu a nechal tam cvičit děti ze školy zadarmo, tak sem s ním. Obec ráda přispěje na energie, tak jako teď přispívá Sokolům. A vůbec, lepší je zastavět proluky než stavět na nejlepší půdě v obci. Ale to bylo v divokých devadesátých letech, to se snad už nebude opakovat.


Co se týče revitalizace zeleně, tak tam je také potřeba pochválit, to se také povedlo. Navíc se na projekt získala dotace a kde je dotace, tam je i přísná kontrola, to mi věřte, kontrolují to nejen auditoři z kraje, ale i Finanční úřad. A kde je kontrola, tam nemůže být předražený projekt. Takže další bla, bla, bla. A že se za celé funkční období se nepřijal smysluplný územní plán? Tak o tom už nemá ani cenu psát, to už bylo vysvětleno tisíckrát.


Ještě na závěr, i my jsme už senioři, ale rozhodně si nebudeme hledat lepší vesnici. Nám i našim dětem se tady v Troubsku moc líbí. Možná by si měl hledat jinou vesnici ten ubohý, zelený anonym, když je tady všechno tak špatné.

Takže nové zastupitelstvo, nenechte se otrávit a pokračujte v započaté práci.

JarBar

SDRUŽENÍ

NEZÁVISLÝCH

KANDIDÁTŮ

SNK Troubsko


 

  • facebook

TROUBSKO

2018 - 2022