Slavili jsme 780. výročí obce Troubsko (2017)

Aktualizace: 10. zář 2018
Sobota 16. září byl den, kdy byly naplánovány oslavy spojené s uplynutím 780 let od první zmínky o obco Troubsko.


Výčet akcí spojených s oslavami byl velmi pestrý:

- Fotbalové utkání mezi Troubskem a Veselkou. Utkání skončilo 7:6 pro hráče Veselky;

- Výstava v prostorách budovy Záskladní školy s názvem „RETRO“ výstava připomněla minulá léta ve škole, učebnice, pomůcky či hry.

- Požehnání obci a vlajce obce v kapli Všech svatých v Troubsku, které začalo naší státní hymnou s doprovodem varhan. Paní starostka představila krásnou ručně vyšitou vlajku naší obce umístěnou v zasedací místnosti na úřadu obce. Pan farář František Koutný promluvil o symbolech, které jsou na vlajkách. Závěrečný zpěv o svátém Václavu uzavřel důstojně toto požehnání.

- Vystoupení dětí školky a školy proběhlo v sále Katolického domu. Všichni se zde mohli občerstvit výbornými koláčky a zakoupit si k nim lahvinku vína se skleničkou s motivem naší obce. Vystoupení vyprávělo „O životě a zvycích naší obce – jak se žilo v Tróbsku“. Navíc každý, kdo tam byl, dostal keramický „znak obce“ od pedagogů školy.

- Národopisný soubor Podskalák, které také tvoří historii obce se představil vystoupení „Ta tróbská hospoda…“, které mělo švih, krásu zpěvu, tance a vtip. A účinkující si velký potlesk po vystoupení určitě zasloužili!

- Cimbálová muzika Omičan zakončila oslavy obce, které se velmi vydařily.
SDRUŽENÍ

NEZÁVISLÝCH

KANDIDÁTŮ

SNK Troubsko


 

  • facebook

TROUBSKO

2018 - 2022