Cena vody v Troubsku

Svazek vodovodů a kanalizací Ivančice (dále jen „SVAK“) zahrnuje 32 obcí – vedle Troubska jsou to také například Střelice, Omice, Popůvky, Rosice a jiné. Obce hradí roční členský příspěvek ve výši 20 Kč na obyvatele. Z těchto finančních prostředků jsou mimo jiné hrazeny investice v jednotlivých obcích. V roce 2018 byla tímto způsobem vyřešena problematická část na Veselce zvaná „esíčko“, kdy obec Troubsko zaplatila pouze cenu za nový asfaltový povrch a všechny ostatní náklady na vybudování sítí pod komunikací byly hrazeny z rozpočtu SVAK. Investiční akce byla zahájena již v roce 2017 pod názvem „Troubsko – ul. Veselka, vodovod a kanalizace“ a v tomto roce byla investována částka 198.888 Kč. Tato akce včetně částky je zveřejněna v Závěrečném účtu SVAK za rok 2017, který je dostupný na webových stránkách SVAK http://www.svazekivancice.cz.


SVAK taktéž určuje každý rok cenu vodného a stočného a to na základě podrobné kalkulace – viz Příloha. Pro rok 2018 jsou to částky – VODNÉ 45,79 Kč a STOČNÉ 49,31 Kč tj. CELKEM 95,10 Kč vč. DPH. Pro srovnání v roce 2017 byla celková cena ve výši 93,50 Kč vč. DPH.


O vystoupení ze SVAK se opakovaně hovořilo na zastupitelstvu obce zejména v souvislosti s tím, zda se členství vyplácí nebo to stojí obec jen peníze. Osobně se domnívám, že být součástí SVAK je pro obec Troubsko výhodou, což se projevilo v roce 2018 při rekonstrukci esíčka na Veselce.


Příloha: Kalkulace ceny vody pro rok 2018SDRUŽENÍ

NEZÁVISLÝCH

KANDIDÁTŮ

SNK Troubsko


 

  • facebook

TROUBSKO

2018 - 2022